Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığından kurtulmak - Tamer koç

Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığından kurtulmak

Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığından kurtulmak

Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığı 

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile faydaları yanında zararları da ortaya çıkmıştır. Teknolojinin faydalarından bahsetmemiz gerekir ise;
Sağlık alanında bir çok yenilik sağlanarak ameliyatların çoğunluğu insan eli dahi deymeden gerçekleştirilmeye başlamıştır. Bunun yanında insan beyninin alamayacağı kadar büyük veriler küçük cihazlara sığdırılarak taşınımı kolay ve rahat hale getirilmiştir. Gündelik hayatımızı kolaylaştıran araba, uçak, vapur ve bunlar gibi bir çok ulaşım aracı teknolojinin gelişimi sonucu ortaya çıkmıştır. Her ne kadar bize faydası bulunsa da teknolojinin zararları da bulunmaktadır. Bunlardan başta geleni telefon ve bilgisayar bağımlılığıdır. Çoğunluğu küçük yaş olsada bir çok yaştan insan bu bağımlılığa kapılmış durumdadır. Özellikle çocuklarımızı esir alan bu aletler uzun süreler boyu masadan kalmalarına engel olup ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarına dahi yol açmaktadır. Bundan dolayı teknoloji bir okadar da dikkat etmemiz gereken gelişimdir. 

Peki Bu Bağımlılıktan Nasıl Kurtulacağız ?

Öncelikle teknolojiyi tamamı ile hayatımızdan çıkarmak imkansız olacaktır. Her alanda teknolojiye ihtiyaç duymaktayız. Bunun yerine sınırlama getirerek kendimizi veya çoğumuzu bağımlılıktan kurtara biliriz. İlk başta daha az kısıtlama koyarak ve bu kısıtlamayı giderek artırmak bu bağımlılıktan kurutlmanın en güzel yollarından biri olacaktır. 

Teknoloji her daim hayatımıza eşlik eden bir gelişim olmaya devam edecektir. Bu gelişimi sağlıklı kullanmakta bir okadar önemlidir. 
Please write your comments